Mobilny punkt monitoringu, kamery internetowe, mniej zawodny system przesyłu obrazu, integracja monitoringu miejskiego i szkolnego – tak zmieni się po modernizacji monitoring Świdnicy.
W tym tygodniu podpisano umowę z firmą, która wykona zadanie. Przetarg wygrała firma Alcom, która zrealizuje przedsięwzięcie do końca listopada kosztem 106 tys. zł.
– Projektujemy i budujemy wielką sieć radiowego przesyłu danych. Będzie ona wykorzystywana przez miejski monitoring, ale także tworzoną sieć przesyłu danych w miejskich jednostkach. Mniej zawodny przesył obrazu sprawi, że monitoring będzie działał zdecydowanie sprawniej. Przygotowujemy również nową infrastrukturę poza centrum miasta co pozwoli na dalszą rozbudowę monitoringu – mówi Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy.
„Projekt i budowa radiowej sieci przesyłu danych oraz modernizacja monitoringu wizyjnego” zakłada: uruchomienie cyfrowej transmisji obrazu w systemie miejskiego monitoringu wizyjnego, dostawę i uruchomienie ruchomego punktu monitoringu wizyjnego, uruchomienie w Straży Miejskiej zdalnego podglądu obrazu z systemów monitoringu wizyjnego funkcjonujących w miejskich gimnazjach, podłączenie do internetu siedmiu miejskich infokiosków, dostawę i uruchomienie dwóch kamer internetowych pokazujących świdnicki rynek, budowę systemu transmisji danych pomiędzy: Urzędem Miejskim, Starostwem Powiatowym oraz siedzibą MOPS i PCPR w ramach projektu SESPID.
Obecnie system monitoringu obsługuje 10 kamer zlokalizowanych głównie w centrum. Po przeprowadzonej modernizacji Świdnica zyska możliwość podłączenia kamer poza centrum w kilkunastu lokalizacjach m. in. na Osiedlu Młodych, Zawiszów, Zarzecze. Zakup kamer przewidywany jest w przyszłości.
źródło: um.swidnica.pl
W piątek 30 sierpnia zapraszamy do Parku Sybiraków (Piaskowa Góra) na piknik z okazji pożegnania lata.
- Od godz. 14:00 do 17:00 ekowarsztaty i animacje dla dzieci oraz finał akcji "Segregujemy, bo umiemy".
- Od godz. 17:00 do 20:00 potańcówka ze szkołą tańca "Cordex".
Do końca września można złożyć wniosek o przyznanie stypendium na działalność artystyczną. Biuro Kultury i Spraw Społecznych informuje, że zgodnie z Uchwałą Nr XLVIII/546/22 Rady Miejskiej Wałbrzycha z dnia 12 maja 2022 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami, termin składania wniosków o przyznanie stypendiów na 2025 rok upływa 30 września 2024 r. Wnioski poparte co najmniej jedną rekomendacją programu stypendialnego od opiekuna artystycznego, przedstawicieli instytucji kultury lub organizacji mogącej ocenić program pod względem merytorycznym wraz z ewentualnymi załącznikami należy składać w zamkniętej i opisanej kopercie w Biurze Obsługi Klienta, przy ul. Sienkiewicza 6-8.
czytaj więcejPrzy ul. Władysława Andersa w malowniczej Jedlinie-Zdroju powstaje nowy budynek wielorodzinny, który zaoferuje 44 nowoczesne mieszkania, idealne dla rodzin i osób ceniących komfort oraz spokój. Planowana data zakończenia inwestycji to trzeci kwartał 2025 roku, co oznacza, że już niedługo będziesz mógł zamieszkać w jednym z najbardziej urokliwych miejsc na Dolnym Śląsku.
czytaj więcejZapraszamy do skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, mediacji! Dyżury odbywają się od poniedziałku do piątku w punktach zlokalizowanych na terenie powiatu wałbrzyskiego:
- Boguszów-Gorce;
- Głuszyca;
- Jedlina-Zdrój;
- Stare Bogaczowice;
- Czarny Bór;
- Szczawno-Zdrój;
- Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu.
Podsumowaliśmy I edycję programu Ciepłe Mieszkanie. Dzięki niemu właściciele lokali mieszkalnych w Kamiennej Górze mogą się ubiegać o dofinansowanie inwestycji związanych z wymianą źródeł ciepła i termomodernizacją.
czytaj więcej