Wolne miejsca noclegowe, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, ciepła odzież, śpiwory, posiłki, a przede wszystkim całodobowa koordynacja pomocy czekają na osoby, które ze względu na warunki pogodowe potrzebują wsparcia.
– Wszystko po to, by nikt nie odszedł bez otrzymania niezbędnej pomocy – deklarują uczestnicy dzisiejszego (29 listopada) spotkania.
W naradzie koordynującej działania z udziałem prezydenta Świdnicy, Wojciecha Murdzka, uczestniczyli przedstawiciele: Komendy Powiatowej Policji i Straży Miejskiej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.
– Mobilizacja wszystkich mieszkańców jest potrzebna, ponieważ pomoc osobom, którym grozi wyziębienie nie jest łatwa. Dotyczy to osób chorych i samotnych, a także bezdomnych, którzy często zajmują opuszczone altanki, pustostany. Oprócz gotowości wszystkich służb konieczna jest pomoc sąsiadów, rodziny, bądź innych mieszkańców Świdnicy. W razie potrzeby można zawiadomić odpowiednie służby, bo w taki sytuacjach liczy się szybkość działania. W najbliższych dniach spodziewamy się mocnych mrozów, dlatego ten apel ma szczególne znaczenie – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.
Zgodnie z ustaleniami informacje o potrzebujących pomocy można zgłaszać przez całą dobę pod alarmowe telefony straży miejskiej (nr 986) oraz policji (nr 997).
Szczegółowy wykaz służb, które mogą służyć pomocą zostanie przekazany różnym instytucjom m. in. zarządcom nieruchomości, parafiom i organizacjom pozarządowym.
Polski Czerwony Krzyż wystąpił również z apelem do młodzieży i instytucji, by uwrażliwić te środowiska na problem osób samotnych, które szczególnie w zimie są narażone na zagrożenia. Przy okazji PCK apeluje o przekazywanie darów w postaci odzieży na zimę. Obecnie najbardziej potrzebne jest zimowe obuwie.
źródło: um.swidnica.pl
W piątek 30 sierpnia zapraszamy do Parku Sybiraków (Piaskowa Góra) na piknik z okazji pożegnania lata.
- Od godz. 14:00 do 17:00 ekowarsztaty i animacje dla dzieci oraz finał akcji "Segregujemy, bo umiemy".
- Od godz. 17:00 do 20:00 potańcówka ze szkołą tańca "Cordex".
Do końca września można złożyć wniosek o przyznanie stypendium na działalność artystyczną. Biuro Kultury i Spraw Społecznych informuje, że zgodnie z Uchwałą Nr XLVIII/546/22 Rady Miejskiej Wałbrzycha z dnia 12 maja 2022 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami, termin składania wniosków o przyznanie stypendiów na 2025 rok upływa 30 września 2024 r. Wnioski poparte co najmniej jedną rekomendacją programu stypendialnego od opiekuna artystycznego, przedstawicieli instytucji kultury lub organizacji mogącej ocenić program pod względem merytorycznym wraz z ewentualnymi załącznikami należy składać w zamkniętej i opisanej kopercie w Biurze Obsługi Klienta, przy ul. Sienkiewicza 6-8.
czytaj więcejPrzy ul. Władysława Andersa w malowniczej Jedlinie-Zdroju powstaje nowy budynek wielorodzinny, który zaoferuje 44 nowoczesne mieszkania, idealne dla rodzin i osób ceniących komfort oraz spokój. Planowana data zakończenia inwestycji to trzeci kwartał 2025 roku, co oznacza, że już niedługo będziesz mógł zamieszkać w jednym z najbardziej urokliwych miejsc na Dolnym Śląsku.
czytaj więcejZapraszamy do skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, mediacji! Dyżury odbywają się od poniedziałku do piątku w punktach zlokalizowanych na terenie powiatu wałbrzyskiego:
- Boguszów-Gorce;
- Głuszyca;
- Jedlina-Zdrój;
- Stare Bogaczowice;
- Czarny Bór;
- Szczawno-Zdrój;
- Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu.
Podsumowaliśmy I edycję programu Ciepłe Mieszkanie. Dzięki niemu właściciele lokali mieszkalnych w Kamiennej Górze mogą się ubiegać o dofinansowanie inwestycji związanych z wymianą źródeł ciepła i termomodernizacją.
czytaj więcej