Rada miejska Wałbrzycha podjęła w czwartek decyzję o przeniesieniu straży miejskiej w struktury urzędu. W związku ze zmianami, które obowiązywać będą od przyszłego roku, prace straci pięciu pracowników administracyjnych. Ich miejsca zastąpią dodatkowi strażnicy. Oszczędności z tego tytułu mają wynieść około 200 tysięcy złotych rocznie. Propozycja przeniesienia straży miejskiej w struktury urzędu to pomysł prezydenta Romana Szełemeja. - To realizacja wizji jaką przedstawiłem wcześniej na temat jej funkcjonowania. Uważam, że straż miejska w Wałbrzychu w okresie kryzysu jaki obecnie mamy powinna reprezentować maksimum możliwości racjonalnego wykorzystania środków publicznych – argumentował sesje wcześniej.
- Jeśli ktoś uważa ze zakres obowiązków straży miejskiej jaki jest określony przepisami wykracza poza to, co uważa za właściwe, to po prostu niech zrezygnuje z tej pracy – podkreślał Szełemej. Nie zgadzał się również z argumentami części radnych opozycji, która zarzucała mu, że jednoosobowe patrole strażników to nie jest dobry pomysł. - Nie uważam, że patrole jednoosobowe w jakikolwiek sposób będą mniej efektywne od patroli dwuosobowych. Zgadzam się jednak z tym, że są mniej komfortowe dla strażników – kontrował Szełemej. Argumenty prezydenta przekonały większość rady, która w czwartek zdecydowała większością głosów o wprowadzeniu zaproponowanych przez gospodarza zmian. Dlatego od 1 stycznia 2012 roku obowiązki pracowników biurowych (np. windykowanie mandatów) przejmą pracownicy urzędu miejskiego w Wałbrzychu. Więcej strażników kosztem administracji W związku ze zmianami, które obowiązywać będą od przyszłego roku, prace straci pięciu pracowników administracyjnych. Ich miejsca zastąpią dodatkowi strażnicy.
źródło: 30minut
W trosce o odwiedzających wieżę dzierżoniowskiego ratusza miasto zamontowało na jej balustradzie ochronną barierkę ze stali nierdzewnej ze stalowymi linkami. Poprawi ona bezpieczeństwo tych, którzy z wysokości 47 m będą chcieli podziwiać panoramę okolicy.
czytaj więcejKażdy z nas odczuwa skutki zbliżającej się zimy, jednak spadek temperatur jest szczególnie dotkliwy dla osób bezdomnych, samotnych oraz niezaradnych życiowo.
czytaj więcejGmina Strzegom 16 października br. podpisała umowę na realizację zadania pn. „Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej przy ul. Armii Krajowej 23 w Strzegomiu”, w którym swoją siedzibę ma m.in. Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Dzienny Dom Pobytu „Senior Wigor”.
czytaj więcejWłaściciele nieruchomości mogą odbierać z Urzędu Miasta Jedlina-Zdrój środki do dezynfekcji studni w formie tabletek samorozpuszczalnych Jasol Solid.
czytaj więcejW związku z wystąpieniem powodzi na terenie województw dolnośląskiego, śląskiego i opolskiego, oraz ogłoszeniem przez Premiera Donalda Tuska stanu klęski żywiołowej, opracowaliśmy wytyczne Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Dotyczą one postępowania w przypadku zalanych budynków.
czytaj więcej