Konkursy z nagrodami, wybór najpiękniejszego ogródka, prezentacje dorobku mieszkańców, występy artystyczne oraz koncert Arki Noego – a wszystko to, by tchnąć życie w wałbrzyskie śródmieście. Centrum Aktywności Lokalnej oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w ten sposób chcieli zintegrować i pobudzić do działania mieszkańców miasta. By zaktywizować wałbrzyskie śródmieście na terenie centrum miasta powstało partnerstwo skupiające między innymi placówki oświatowe i kulturalne oraz stowarzyszenia. Inicjatywa integruje instytucje, co przełożyć się ma na efektywność ich funkcjonowania oraz pobudzić mieszkańców do działania na rzecz lokalnego środowiska.
- Stosujemy metodę, która ma sprawić, aby ludziom „chciało się chcieć”. - podkreśla Grażyna Urbańska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu – Festyny i zabawy są wynikiem wcześniej podjętych działań, w których uczestniczą sami obywatele – tłumaczy. Impreza na wałbrzyskim rynku była zwieńczeniem akcji „kolorowe podwórka”. Projekt zakładał, by poprzez inicjatywy sąsiedzkie, powstawały w centrum estetyczne ogródki i place zabaw. Każda z czternastu grup, które zgłosiły się do projektu otrzymała środki finansowe na remont swojego podwórka. - Za te pieniądze stawiano ławki, nasadzano kwiaty i krzewy, kupowano ogrodzenie, huśtawki i piaskownice – wymienia Karolina Maląg z Centrum Aktywności Lokalnej – Każda z grup inicjatywnych miała również zorganizować zabawę na swoim podwórku, której głównym celem była integracja sąsiadów. – tłumaczy współorganizatorka. Centrum Aktywności Lokalnej zorganizowało również grę miejską do której zgłosiło się 7 drużyn złożonych z mieszkańców śródmieścia. - Zaskoczyło nas zainteresowanie tą inicjatywą. Główna idea polegała na pracy grupowej oraz poznaniu lepiej centrum miasta. Może śródmieście jest nieco zaniedbane, widać jednak zmiany, które tu zachodzą, a ludzie coraz chętniej włączają się czynnie w organizacje życia kulturalnego. – mówi Anna Borek z Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Podczas festynu nagrodzono grupy sąsiedzkie, które najlepiej wywiązały się z zadania remontu swoich podwórek. Na scenie zaprezentowali się również podopieczni świetlicy środowiskowej ze śródmieścia, a popołudniu wystąpił zespół Arka Noego. Sgt. Pepper
źródło: 30minut
W trosce o odwiedzających wieżę dzierżoniowskiego ratusza miasto zamontowało na jej balustradzie ochronną barierkę ze stali nierdzewnej ze stalowymi linkami. Poprawi ona bezpieczeństwo tych, którzy z wysokości 47 m będą chcieli podziwiać panoramę okolicy.
czytaj więcejKażdy z nas odczuwa skutki zbliżającej się zimy, jednak spadek temperatur jest szczególnie dotkliwy dla osób bezdomnych, samotnych oraz niezaradnych życiowo.
czytaj więcejGmina Strzegom 16 października br. podpisała umowę na realizację zadania pn. „Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej przy ul. Armii Krajowej 23 w Strzegomiu”, w którym swoją siedzibę ma m.in. Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Dzienny Dom Pobytu „Senior Wigor”.
czytaj więcejWłaściciele nieruchomości mogą odbierać z Urzędu Miasta Jedlina-Zdrój środki do dezynfekcji studni w formie tabletek samorozpuszczalnych Jasol Solid.
czytaj więcejW związku z wystąpieniem powodzi na terenie województw dolnośląskiego, śląskiego i opolskiego, oraz ogłoszeniem przez Premiera Donalda Tuska stanu klęski żywiołowej, opracowaliśmy wytyczne Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Dotyczą one postępowania w przypadku zalanych budynków.
czytaj więcej