Marek Tarnacki dalej będzie pełnił funkcję radnego powiatu wałbrzyskiego, a Arkadiusz Mucha nie zostanie zwolniony z Uzdrowiska w Szczawnie – Zdroju – zdecydowała większość radnych powiatu wałbrzyskiego na ostatniej sesji.
O wygaśnięcie mandatu radnego Tarnackiego wystąpił zarząd powiatu. „Zarząd powziął informację, że radny Marek Tarnacki wykorzystuje i czerpie korzyści majątkowe z mienia powiatu poprzez bezumowne zajęcie gruntu w pasie drogi powiatowej. Świadomie i z pełną wiedzą korzystał jako radny z mienia powiatowego i czerpał korzyści finansowe. Biorąc pod uwagę powyższe ze względu na naruszenia ustawy o samorządzie powiatowym koniecznym jest zastosowanie sankcji – czytamy w uzasadnieniu. - W styczniu zarząd dokonał rozgraniczenia i geodeta powiatowy oznaczył ten obszar. W związku z tym mogłem ocenić jak ten teren w rzeczywistości przebiega. Okazało się, że część słupów pasa elektrycznego stało za blisko rowu powiatowego. To była odległość od jednego do czterech metrów. Na mapie, którą dysponuje jest to kreska zrobiona ołówkiem. Na tej podstawie nie byłem w stanie ocenić czy ta kreska jest za blisko czy za daleko rowu. W styczniu poinformowano mnie, że taka granica została wyznaczona. Wtedy niezwłocznie przesunąłem ogrodzenie – bronił się Marek Tarnacki, którego wspierali m.in. radni Platformy Obywatelskiej. - Pomiary geodezyjne w Polsce są niedokładne. Sam się o tym przekonałem. Uważam więc, że bez sensu jest rozdmuchiwanie tej sprawy – sugerował radny Walczak. - Po tym jak radny Tarnacki odszedł z kolacji nastąpił na niego atak, łącznie z wygaśnięciem jego mandatu – wtórował mu Kamil Orpel. Podczas głosowania większość radnych wsparła Marka Tarnackiego. Większość nie wyraziła również zgodny na zwolnienie z pracy Arkadiusza Muchy, o co wnioskował prezes Uzdrowiska Paweł Skrzywanek. W piśmie skierowanym do rady powiatu podkreślał, że podstawą do rozwiązania stosunku pracy jest długa i częsta absencja spowodowana choroba pracownika. Jak wyjaśniał zwolnienie nie ma żadnego związku z pełnieniem przez Arkadiusza Muchę mandatu radnego. Jako istotny argument, które zdecydował o tym wniosku- zdaniem Pawła Skrzywanka- była niedyspozycyjność pracownika, która sięgnęła 384 dni. Ostatecznie przy 4 głosach „za” wnioskiem Pawła Skrzywanka, 1 głosie „wstrzymującym się” i 11 „przeciw” rada powiatu nie wyraziła zgody na zwolnienie z pracy radnego powiatu wałbrzyskiego.
W trosce o odwiedzających wieżę dzierżoniowskiego ratusza miasto zamontowało na jej balustradzie ochronną barierkę ze stali nierdzewnej ze stalowymi linkami. Poprawi ona bezpieczeństwo tych, którzy z wysokości 47 m będą chcieli podziwiać panoramę okolicy.
czytaj więcejKażdy z nas odczuwa skutki zbliżającej się zimy, jednak spadek temperatur jest szczególnie dotkliwy dla osób bezdomnych, samotnych oraz niezaradnych życiowo.
czytaj więcejGmina Strzegom 16 października br. podpisała umowę na realizację zadania pn. „Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej przy ul. Armii Krajowej 23 w Strzegomiu”, w którym swoją siedzibę ma m.in. Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Dzienny Dom Pobytu „Senior Wigor”.
czytaj więcejWłaściciele nieruchomości mogą odbierać z Urzędu Miasta Jedlina-Zdrój środki do dezynfekcji studni w formie tabletek samorozpuszczalnych Jasol Solid.
czytaj więcejW związku z wystąpieniem powodzi na terenie województw dolnośląskiego, śląskiego i opolskiego, oraz ogłoszeniem przez Premiera Donalda Tuska stanu klęski żywiołowej, opracowaliśmy wytyczne Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Dotyczą one postępowania w przypadku zalanych budynków.
czytaj więcej