Dolnośląscy Pracodawcy zwrócili się oficjalnie do Marszałka Województwa Dolnośląskiego o przesunięcie terminów naborów wniosków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego. Jako powód podają wciąż występujące problemy z generatorem wniosków.
Obecnie na Dolnym Śląsku są ogłoszone konkursy horyzontalne z działania 1.2 A, 1.2 B RPO WD na działalność badawczo - rozwojową i zakup infrastruktury B+R oraz 1.5 A RPO WD - Rozwój produktów i usług w MŚP. Przedsiębiorcy mogą również ubiegać się o wsparcie finansowe na przygotowanie planu rozwoju eksportu w ramach działania 1.4 A. Informacje docierające do Dolnośląskich Pracodawców wskazują jednak, że właściciele firm zainteresowani uzyskaniem wsparcia finansowego w ramach Osi I RPO WD wciąż zmagają się z problemami wynikającymi z pracy generatora wniosków aplikacyjnych. Przedsiębiorcy mieli poważne zastrzeżenia do pracy aplikacji m.in. z powodu braku możliwości podpisania wniosku w systemie ePUAP. - Składane na chwilę obecną wnioski o dofinansowanie mogą nie spełniać podstawowego kryterium formalnego jakim jest „Poprawność wypełnienia złożonego wniosku” – z uwagi na brak podpisu. Może to rodzić poważne konsekwencje ze strony samych przedsiębiorców, łącznie z możliwością dochodzenia roszczeń finansowych wobec Zarządu województwa jako IZ RPO WD – wskazują w piśmie Dolnośląscy Pracodawcy. Zastrzeżenia budzi też fakt, że dane zamieszczane w aplikacji generatora wniosku mogą być niewystarczająco chronione. - Zajęliśmy się tym tematem z powodu docierających do nas sygnałów od samych przedsiębiorców, którzy od kilku tygodni mają problemy z generatorem wniosków aplikacyjnych. Uważamy, że temat jest bardzo ważny z punktu widzenia zapewnienia bezpieczeństwa i jakości składanych wniosków przez firmy MŚP – mówi Artur Mazurkiewicz, Prezes Zarządu Dolnośląskich Pracodawców. Pomimo wielokrotnych testów generatora w ramach samego Urzędu Marszałkowskiego oraz Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej, aplikacja nadal przysparza trudności potencjalnym beneficjentom. Eksperci organizacji liczą na to, że Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego przeanalizuje postulaty organizacji, mając na uwadze nie tylko prawidłowe i terminowe złożenie wniosków o dofinansowanie przez dolnośląskie firmy, ale również interes publiczny.
W trosce o odwiedzających wieżę dzierżoniowskiego ratusza miasto zamontowało na jej balustradzie ochronną barierkę ze stali nierdzewnej ze stalowymi linkami. Poprawi ona bezpieczeństwo tych, którzy z wysokości 47 m będą chcieli podziwiać panoramę okolicy.
czytaj więcejKażdy z nas odczuwa skutki zbliżającej się zimy, jednak spadek temperatur jest szczególnie dotkliwy dla osób bezdomnych, samotnych oraz niezaradnych życiowo.
czytaj więcejGmina Strzegom 16 października br. podpisała umowę na realizację zadania pn. „Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej przy ul. Armii Krajowej 23 w Strzegomiu”, w którym swoją siedzibę ma m.in. Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Dzienny Dom Pobytu „Senior Wigor”.
czytaj więcejWłaściciele nieruchomości mogą odbierać z Urzędu Miasta Jedlina-Zdrój środki do dezynfekcji studni w formie tabletek samorozpuszczalnych Jasol Solid.
czytaj więcejW związku z wystąpieniem powodzi na terenie województw dolnośląskiego, śląskiego i opolskiego, oraz ogłoszeniem przez Premiera Donalda Tuska stanu klęski żywiołowej, opracowaliśmy wytyczne Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Dotyczą one postępowania w przypadku zalanych budynków.
czytaj więcej