Tym razem w Oknie Artystycznym Dzierżoniowskiego Ratusza można podziwiać prace pana Jerzego Kukulskiego - głównie obrazy przedstawiające pejzaże.
Po doświadczeniach z rysunkiem tuszem i architekturą lokalny artysta Jerzy Kukulski wraca do korzeni - pejzaży. A w planach ma już kolejne wyzwanie: obrazy narracyjne, ilustracje scen, które opowiadają całą historię. Taki malarski styrytelling. Obejrzyj prace artysty w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza.
Okno powstało, by promować artystyczne talenty mieszkańców Dzierżoniowa, których mieszkańcom nie brakuje, jak widać na przykładzie pana Jerzego. Jego obrazy oglądaliśmy w 2015 r. (pejzaże i portrety), w 2017 (kwiaty), w 2021 i 2022 r. (malarstwo figuralne w formie minimalistycznej i architektura). Pan Jerzy jest typem perfekcjonisty i dlatego przechodził kolejne etapy zgłębiania poszczególnych technik i tematów, by opanować warsztat w zadowalającym go stopniu.
Jestem zdania, że człowiek zawsze może zrobić coś lepiej, będę więc nadal pracował nad formą i walorem moich prac – zawsze podkreśla. - W mistrzostwie błędy są nietolerowane. Ja go może w życiu nie osiągnę, ale chciałbym się do niego zbliżyć.
Ostatnio artysta specjalizował się w rysunku tuszem, dopieszczając architektoniczne detale.
Na obecnym etapie doświadczeń pozostaje mi już niewiele do dopracowania w tym rodzaju sztuki. W miarę porządnie ją opanowałem. W planach mam teraz kompozycje własnych pomysłów, scenografie i opracowanie scen własnej konstrukcji. Chciałbym, by były to sceny narracyjne, opowiadające jakąś historię – zdradza. - To trudne, ale nie niewykonalne – mówi, podejmując rękawicę.
Pracowitości i uporu można panu Jerzemu tylko pozazdrościć. Podziwiając więc obecna ekspozycję, czekamy już na kolejną odsłonę jego twórczości.
Źródło: dzierzoniow.pl
Przypominamy, że także dzisiaj (niedziela 22 września) w godz. 10.00-15.00 w busach oznaczonych logiem i napisem Urząd Miasta wszyscy Ci, którzy ucierpieli w trakcie powodzi będą mogli otrzymać niezbędne środki chemiczne, kosmetyczne oraz żywność.
czytaj więcejW piątek 30 sierpnia zapraszamy do Parku Sybiraków (Piaskowa Góra) na piknik z okazji pożegnania lata.
- Od godz. 14:00 do 17:00 ekowarsztaty i animacje dla dzieci oraz finał akcji "Segregujemy, bo umiemy".
- Od godz. 17:00 do 20:00 potańcówka ze szkołą tańca "Cordex".
Do końca września można złożyć wniosek o przyznanie stypendium na działalność artystyczną. Biuro Kultury i Spraw Społecznych informuje, że zgodnie z Uchwałą Nr XLVIII/546/22 Rady Miejskiej Wałbrzycha z dnia 12 maja 2022 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami, termin składania wniosków o przyznanie stypendiów na 2025 rok upływa 30 września 2024 r. Wnioski poparte co najmniej jedną rekomendacją programu stypendialnego od opiekuna artystycznego, przedstawicieli instytucji kultury lub organizacji mogącej ocenić program pod względem merytorycznym wraz z ewentualnymi załącznikami należy składać w zamkniętej i opisanej kopercie w Biurze Obsługi Klienta, przy ul. Sienkiewicza 6-8.
czytaj więcejPrzy ul. Władysława Andersa w malowniczej Jedlinie-Zdroju powstaje nowy budynek wielorodzinny, który zaoferuje 44 nowoczesne mieszkania, idealne dla rodzin i osób ceniących komfort oraz spokój. Planowana data zakończenia inwestycji to trzeci kwartał 2025 roku, co oznacza, że już niedługo będziesz mógł zamieszkać w jednym z najbardziej urokliwych miejsc na Dolnym Śląsku.
czytaj więcejZapraszamy do skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, mediacji! Dyżury odbywają się od poniedziałku do piątku w punktach zlokalizowanych na terenie powiatu wałbrzyskiego:
- Boguszów-Gorce;
- Głuszyca;
- Jedlina-Zdrój;
- Stare Bogaczowice;
- Czarny Bór;
- Szczawno-Zdrój;
- Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu.